Wykorzystanie materiałów posm marketing

Realizując sprzedaż można korzystać z materiałów marketingowych, które wspierają sprzedaż. Tego rodzaju materiały marketingowe nazywane są POS lub POSM. Są to skróty od angielskich słów używanych w nazwie tego rodzaju materiałów marketingowych.

Marketing jest współcześnie bardzo ważnym elementem promowania działalności. Wykorzystanie różnorodnych materiałów marketingowych pozwala na skuteczne zwiększanie sprzedaży. Do materiałów, które mogą być wykorzystane przez punkty sprzedaży można zaliczyć materiały POSM. Na posm marketing mogą decydować się punkty sprzedaży, które chcą wykorzystać posiadaną przestrzeń użytkową do realizowania dodatkowej promocji. Do materiałów marketingowych, które określane są mianem POSM zaliczyć można między innymi podświetlane reklamy, które zawierają informacje o produktach czy produkcie, który może być pozyskany w punkcie sprzedaży. Prostszymi wersjami materiałów POSM są między innymi stojaki na ulotki, które mogą szczególnie sprawdzić się w dużych punktach sprzedaży, gdyż zawierając ulotki są w stanie wskazać klientom promowane produkty czy najważniejsze elementy oferty.

 

 Rozmieszczenie materiałów POSM

Gdy chce się wykorzystać materiały POSM bardzo ważne jest zarówno wybranie odpowiednio dopasowanych materiałów do punktu sprzedaży, jak też odpowiednie rozmieszczenie takich materiałów. Przykładowo, jeśli ma się możliwość umieszczenia podświetlanej reklamy przed budynkiem punktu sprzedaży może to zwiększyć ilość klientów, którzy zdecydują się na zapoznanie się z produktami w punkcie sprzedaży. Jednocześnie posm marketing może być realizowany bezpośrednio w punkcie sprzedaży, gdzie w dużych punktach sprzedaży można wykorzystać ulotki, które przy wejściu pozwalają zaprezentować szczegóły oferty punktu sprzedaży. Natomiast wobblery mogą być wykorzystane jako elementy promujące markę czy prezentujące komunikaty. Tego rodzaju materiały umieszczane są na półkach sklepowych. Wobblery są wykorzystane przez firmy, które w punktach sprzedaży prezentują swoje produkty, co pozwala na wyróżnienie takich produktów.

 

Marketing POSM w promocji

Materiały POSM wykorzystywane są przede wszystkim w skutecznej promocji produktów. Do materiałów POSM, które mogą być używane w ramach promocji w punktach sprzedaży można zaliczyć stand, który może być wykorzystany przez hostessy. Opatrzone informacją o marce materiały pozwalają na bardziej skuteczne wyróżnienie produktu, który jest promowany przez hostessy. Natomiast promocja firm, które posiadają punkty sprzedaży i oferują sprzedaż usług przy produktów może być realizowane za pośrednictwem stojaków, które prezentują markę z umieszczonym na nim komunikatem marketingowym. Tego rodzaju materiały umieszczane są na chodniku przed wejściami do placówek handlowych czy bankowych. Stojaki bywają również wykorzystane przez placówki gastronomiczne, które często oprócz prezentowania samej marki na stojakach decydują się również na umieszczenie na nich informacji o ofercie placówki gastronomicznej. Innym rozwiązaniem może być wykorzystanie kasetonów, które umieszcza się na budynkach.