Praca w centrum logistycznym na wózku widłowym

Ciekawa praca jest marzeniem większości z nas. Im fajniejsza jest nasza profesja, tym szybciej leci nam spędzony w pracy czas. Istnieje dość duże grono osób, którym niezwykle ciekawym zajęciem wydaje się praca operatora wózka widłowego. Takie jeżdżenie sobie po placu i hali fajnym i zwrotnym wózkiem oraz przestawianie palet z towarem z jednego miejsca na drugie wydaje się świetną zabawą. Zarobki ja na polskie warunki też nie są wcale takie najgorsze. A do tego takie kursy na wózki widłowe nie są wcale takie drogie i dość szybko można sobie je zrobić. Niektóre firmy szkoleniowe oferują uzyskanie uprawnień nawet w jeden dzień. To jest dopiero interes, tanio i szybko. Wszystko niby się zgadza, jednak praca operatora wózka widłowego w logistycznych halach przeładunkowych wcale nie jest aż tak kolorowa. Więc zanim zaczniemy oglądać poszczególne kursy na wózki widłowe, lepiej zastanówmy się wcześniej czy na pewno ta droga zawodowa jest dla nas właściwa. Ponieważ w rzeczywistości praca na wózku widłowym to olbrzymia odpowiedzialność.

Oczy dookoła głowy

Operator wózka widłowego mus być nie tylko uważny, ale praktycznie powinien cały czas rejestrować swoje otoczenie. Pomimo mylącego wyglądu, wózek widłowy to nie zabawka, to maszyna, która waży nawet kilkaset kilogramów i może wyrządzić bardzo poważną krzywdę.

Nie bez powodu wszystkie kursy na wózki widłowe http://mjszkolenia.pl/kursy/kurs-operatora-wozka-widlowego-warszawa obejmują badania psychotechniczne, które sprawdzają zdolności kandydatów na operatorów pod względem koordynacji wzrokowo-ruchowej czy czasu reakcji i spostrzegawczości. Jazda wózkiem widłowym wymaga posiadania wysokie zdolności koncentracji i równoczesnego podziału uwagi. Tylko w ten sposób można szybko i sprawnie przeprowadzić rozładunek i załadunek. Centra logistyczne to nie przelewki, praca tam musi przebiegać bardzo sprawnie, a czas na każdy załadunek jest ściśle określony. Tutaj nie ma miejsca na błędy czy pomyłki, które mogą spowodować opóźnienie. Operator wózka widłowego musi działać sprawnie, ale także bezpiecznie. Ponieważ to właśnie na nim ciąży odpowiedzialność za to, co się dzieje na placu manewrowym i na halach przeładunkowych.