Jak działa analizator cząstek

Analizator cząstek http://nanoczastki.pl/analizator-czastek-2/ jest urządzeniem, które potrafi przy użyciu różnego rodzaju technik określić wielkość cząstek, a także ich właściwości. Na rynku można spotkać wiele urządzeń, które wykonują badanie konkretnej cząstki przy użyciu różnych metod i technik, które zostały wypracowane przez lata badań oraz różnego rodzaju testów.
Dyfrakcja laserowa
Jedną z metod, którą wykorzystuje analizator cząstek jest dyfrakcja laserowa. Ta technika oferuje błyskawiczne analizy wielkości cząstek w bardzo szerokim zakresie. Jest to alternatywa dla na przykład metody sitowej, która pozwala osiągnąć o wiele lepsze wyniki badań, które są bardziej szczegółowe oraz dokładne. Dzięki najnowszym technologiom, analizowanie cząstek przy pomocy urządzenia opierającego się na dyfrakcji laserowej można otrzymać bardzo dobre Wyniki. Taki analizator umożliwia pomiary cząstek od wielkości nano do milimetrów. Na rynku można znaleźć wiele analizatorów, które posiadają w swoim zestawie odpowiednie przystawki. Taki system jest jednoobiektywowy, dzięki czemu nie wymaga soczewek podczas pomiaru. W analizatorach opierających swoje działanie na dyfrakcji laserowej, działa oprogramowanie, które pomaga w opracowaniu najbardziej optymalnej metody pomiarowej, która daje najlepsze efekty prowadzonej analizy.
Analiza DLS
DLS czyli Dynamiczne Rozpraszanie światła, to kolejna metoda, która wykorzystywana jest do tworzenia urządzenia jakim jest analizator cząstek. Taka maszyna pozwala na profesjonalny pomiar wielkości cząstek, współczynnika dyfuzji, masy cząsteczkowej czy potencjału ZETA. Dodatkowo daje możliwość sprawdzenia mobilności elektroforetycznej w roztworach. Taka analiza cząstek przydatna jest podczas procesów produkcyjnych, prowadzonych badań naukowych i wdrożeń technologicznych.
Każde urządzenie służące do szeroko rozumianej analizy wielkości oraz właściwości cząstek będzie działało na zasadach innej technologii oraz innych metod. Dlatego też należy wybierać takie analizatory, które spełnią oczekiwania danego naukowca lub osoby zajmującej się produkcją.