agencja celna białystok

Białystok to miasto położone niedaleko granicy z Białorusią. Nic więc dziwnego, że można spotkać tam wiele firm, których podstawa działania jest transport zagraniczny, zwłaszcza transport poza Unię Europejską. Niestety, zajmowanie się importem oraz eksportem nakłada na przedsiębiorcę obowiązek poznania i korzystania z prawa celnego, które wcale nie jest łatwe – z pomocą przyjść może agencja celna Białystok http://rusak.pl/biuro-agencji-celnej-bialystok/.

Agencja celna Białystok – usługi

Usługi celne, które oferowane są przez agencje, mogą być bardzo różnorodne. Niektóre z agencji celnych mogą zajmować się absolutnie wszystkim co związane z odprawami celnymi, inne oferują usługi związane ze składem celnym, a jeszcze inne zajmują się akcyzami i intrastatem.

Jeżeli potrzebujesz carnet ata oraz carnet tir, również możesz liczyć na agencję – agencja celna Białystok może zaoferować również magazyn, transport, a przede wszystkim profesjonalne doradztwo.

Agencja celna Białystok – korzyści

Największą zaletą korzystania z agencji celnych jest to, że przedsiębiorca zdejmuje ze swoich barków bardzo dużą część pracy, ale też odpowiedzialności. Agencja celna podejmując się współpracy staje się pośrednikiem pomiędzy firma a urzędem celnym, przejmując wszystkie obowiązki związane z dokumentacją. Jeżeli do tej pory właściciel firmy lub jego pracownicy bali się, że dokumenty mogą nie być absolutnie zgodne z rzeczywistością, co wynikało z nieznajomości prawa celnego, od momentu zawarcia współpracy z agencją, mogą przestać się martwić. Profesjonaliści i agenci, którzy tam pracują, doskonale znają się na prawie celnym, a wszystkie działania są zgodne z obowiązującymi aktami prawnymi w Unii Europejskiej.

Możliwość skorzystania z pomocy przy dokonywaniu zgłoszeń celnych oraz w najbardziej złożonych sprawach związanych z odprawami celnymi, jest naprawdę wielką dogodnością dla przedsiębiorcy. Dlatego właśnie tak wiele firm korzysta z tej możliwości. Znalezienie agencji, która załatwi wszystkie sprawy szybko i rzetelnie, która dostosowuje się do indywidualnych potrzeb klienta i zapewnia kompleksową usługę, to naprawdę ważne.

Warto pamiętać również o tym, że agencje celne zapewniają również profesjonalne doradztwo. Dzięki temu, każda twoja decyzja, której podjęcia się obawiasz, może zostać skonsultowana z osobami, które mają spore doświadczenie w tej branży, a przede wszystkim znają się na prawie celnym. Agencji celnych jest dość dużo, warto poświęcić nieco czasu na to, aby wybrać tę najwłaściwszą, najlepiej dopasowaną  do prowadzonej przez Ciebie działalności.